SATRANÇ SADECE BİR OYUN DEĞİLDİR...

2019-2020 EĞİTİM DÖNEMİMİZ BAŞLIYOR ! GEÇ KALMAYIN.KAYITLAR DEVAM EDİYOR.

 

Yazın planlamamızı yaptık.Yeni döneme daha enerji dolu hazırlandık.Sınıflarımız dolmaya başladı.Yaz boyunca yaz programımızı sürdürdük.Artık şimdi normal yıllık ders akışımıza başlıyoruz.

Başlangıç sınıfımızda ; satrancın temel ilkelerini , çeşitli eğitim yöntem teknikleri ile kavratmaya çalışıyoruz.

Öğrencilerimizin gelişimini 2 haftada bir veli ile paylaşıyoruz.

Başlangıç sınıfında öğrencinin ne kadar devam edeceği ,tamamen öğrencinin bireysel çabasına , öğrenme hızına,verilen sorumlulukları yerine getirmesine,ve ailenin yardımına bağlı olarak değişebiliyor.

Başlangıç sınıfını tamamlayan öğrenci sene başında belirlenen ders müfredatına uygun olarak orta seviye eğitim sürecine alınıyor.Bu sürece uyum sağlamakta zorlanan öğrenciler için hafta içi uygun zamanlarda birebir dersler veriliyor.

İleri seviye eğitim süreci , sürekli kendimizi yenilememiz gereken bir süreç.Burada hedefler belirleniyor.Örneğin belli bir UKD puanına çıkmak, turnuvaya hazırlanmak, Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında yarışmak…gibi

Tüm bu etkinlikleri yaparken ilk amaç her zaman olduğu gibi satrancın eğlenceli kısmını göstermek ve bu oyunu sevdirmek.Oyunun tutkuya dönüşmesine katkıda bulunmak.Bu oyunu hayatının bir parçası haline getirmek.

 

 

Özellikle 1. sınıfa başlayan öğrencilerimiz için satranç öğrenme hızını arttıran bir yardımcı araca dönüşüyor.Bu sınıfa başlarken 1. sınıfın çok yükü olduğunu düşünen aileler satranç gibi bir spora zaman ayırmayı tercih etmeyerek büyük bir fırsatı da kaçırıyorlar.

Be Sociable, Share!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir